Letiště Václava Havla

Letiště Václava Havla Praha Ruzyně

Ve spolupráci s distributorem CertiConVis (CCV), společností Intego a systémovým integrátorem společností ABBAS jsme v roce 2018 získali velmi významnou zakázku. Náš systém byl vybrán pro zvýšení bezpečnosti na Letišti Václava Havla v Praze Ruzyni.

Aplikované funkce systému

  • analyza
  • detekce
  • ochrana

V rámci zakázky proběhla integrace systému CCV do současného kamerového systému od společnosti Genetec, který čítá 1,600 bezpečnostních kamer umístěních v rámci celého areálu. Systém CertiConVis nyní naráz analyzuje obraz ze 150 kamer. Využívají se veškeré videoanalytické funkce nutné pro udržení maximální bezpečnosti letištního provozu. Namátkou například spuštění alarmu v případě protisměrného pohybu v jednosměrných prostorách, detekce pohybu osob v prostoru vyhrazeném pro vozidla, detekce výjezdů ze zásobovacího tunelu, detekce narušení perimetru, detekce odloženého zavazadla či výskytu osob u personálních vchodů a vstupů do strategických místností.

Systém CertiConVis posouvá možnosti zabezpečení letiště na tu nejvyšší možnou úroveň, což ocení jak dopravci či letištní personál, tak samozřejmě cestující.